Євген Квасков віддав життя під час виконання бойового завдання під Бахмутом 28 квітня 2023 року, йому було 44 роки.
Про загибель воїна повідомила його сестра, Ірина Кваскова.
«Клята війна забрала найдорожче, що у мене було — мого брата Женю, — написала сестра Євгена, також випускниця Києво-Могилянської академії. — Мій кращий друг, найрідніша людина, мій скарб, разом і поруч у всьому з першого дня мого життя. Згадайте сьогодні мого Женю — такого великого і сильного, з таким добрим серцем, такого мужнього, розумного, начитаного, відповідального, турботливого, щедрого, щирого. Люблю всім серцем, мій воїне. Люблю і не знаю як далі без тебе».
Євген — випускник програми «Економічна теорія» (бп 2000, мп 2003) факультету економічних наук НаУКМА, розповіли у Києво-Могилянській академії.
Він був одним зі співзасновників Братства козацького бойового Звичаю «Спас» у КМА. Згодом став фактично основним керівником Братства та організатором усіх їхніх акцій, зокрема й «Живого ланцюга» до дня Соборності України на мосту Патона в Києві. «Вечірній Київ» спылкувався з Євгеном у 2017-му році, якраз на акції «ланцюг соборності» до 98-ї річниці Акту Злуки.
Євген Квасков у мирний час був головою Громадської спілки «Центр національно-патріотичного виховання», тривалий час займався проєктами з національно-патріотичного виховання, зокрема організував патріотичну гру-вишкіл «Козак-Квест» для школярів.
У 2021 році Євген Квасков отримав Подяку від Департаменту молоді та спорту КМДА за вагомий внесок у розвиток національно-патріотичного виховання молоді міста Києва.
«Євген присвятив своє життя і свою діяльність формуванню та розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Заснована ним Громадська спілка «Центр національно-патріотичного виховання» активно працювала над збереженням історичної пам‘яті нашого народу, — написали у Департаменті молоді та спорту КМДА. — Євген був заступником голови Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання, протягом багатьох років співпраці ми чимало встигли зробити разом і ще більше планували…
З початком повномасштабного вторгнення він не вагаючись узяв до рук зброю та став на захист рідної країни у боротьбі проти окупантів. Ми завжди будемо пам‘ятати Євгена, як справжнього патріота, чудового товариша та відданого колегу. Це надзвичайно тяжка втрата для нас».
Євген був тим, хто по-справжньому примножував славу університету. І він назавжди залишиться частиною могилянської спільноти, зазначають у НаУКМА.
«Саме Євген був двигуном у створенні Студентського інтернет-центру в 4-му корпусі. Щирий, відповідальний, дуже скромний… З кінця лютого 2022 захищав Київ, далі — бойові дії на східних напрямах», — згадує колишня деканка по роботі зі студентами НаУКМА Олена Василівна Третякова.
25 лютого Євген пішов добровольцем у територіальну оборону Києва. За цей час став старшим солдатом і старшим навідником міномета в складі мінометної батареї 207-го батальйону 241-ї бригади ТрО ЗСУ.
«Сподівався, що цього не станеться. Що не буду ховати друзів. Але чоловік стріляє, а Бог кулі носить. Женю знаю з 2008 року, — написав друг Євгена, випускник Могилянки Ігор Бігун. — Познайомилися на тренуваннях Братства козацького бойового Звичаю «Спас». Він був старшим за всіх нас, але цього ніколи не було помітно. Женя тримався просто, нарівні з усіма, завжди допомагав, пояснював, що треба. На нього завжди можна було розраховувати.
Завдяки цій відповідальності, енергійності, самопосвяті він згодом очолить братство та втілюватиме численні проекти та громадські ініціативи. І при цьому був добрий до всіх і завжди веселий. Не страждав на марнославство, а скромно й послідовно робив справу. З початком вторгнення, не вагаючись, пішов у територіальну оборону Києва, став мінометником. Жив для України, жив гідно та віддав життя за Україну. Мав за честь знати тебе. Пам’ятатиму завжди».